Kontakt

Vårt kontor ligger på Birger Jarlsgatan 41A på Norrmalm i Stockholm. Behöver du hjälp att hitta hit, kolla in kartan nedan till höger. Här hittar du också kortfattade presentationer och kontaktuppgifter till alla som jobbar på kontoret. Är du journalist är du välkommen att höra av dig till vår presskontakt Jesper Lövkvist på jesper@utopia.se eller 070-769 97 46. För alla övriga frågor, mejla oss på info@utopia.se.

Utopia Arkitekter AB
Birger Jarlsgatan 41A
111 45 Stockholm
+46 8 120 315 80
info@utopia.se
Gruppbild_beskuren

Medarbetare

Mattias Litström Mattias Litström Creative Director
mattias.litstrom@utopia.se
070-771 19 87

Johan Bejne Johan Bejne Arkitekt och affärschef
johan.bejne@utopia.se
070-788 40 25

Jesper Lövkvist Jesper Lövkvist Koncept & kommunikationsansvarig
jesper.lovkvist@utopia.se
070-769 97 46

Alexandra Mohlin Alexandra Mohlin Arkitekt och personalchef
alexandra.mohlin@utopia.se
072-005 76 94

Jonas Hällgren Jonas Hällgren Kvalitetsansvarig byggnadsingenjör
jonas.hallgren@utopia.se
070-575 03 61

Helena Hemminger Helena Hemminger Tävlingsansvarig arkitekt
helena.hemminger@utopia.se
073-345 16 62

Daniel Medlöv Daniel Medlöv Byggnadsingenjör
daniel.medlov@utopia.se
070-559 61 11

Göran Cars Göran Cars Projektutvecklare
goran.cars@utopia.se
070-438 43 01

Hanne Stolt Hanne Stolt Byggnadsingenjör (föräldraledig)
hanne.stolt@utopia.se
070-918 47 86

Johan Andersson Johan Andersson Arkitekt
johan.andersson@utopia.se
070-722 94 05

Jonna Idsäter Jonna Idsäter Arkitekt
jonna.idsäter@utopia.se
073-384 01 30

Josefine von Bahr Josefine von Bahr Byggnadsingenjör
josefine.von.bahr@utopia.se
073-785 88 80

Klara Franke Klara Franke Byggnadsingenjör
klara.franke@utopia.se
076-556 31 48

Pedram Seddighzadeh Pedram Seddighzadeh Arkitekt
pedram.seddighzadeh@utopia.se
072-839 10 86

Pontus Suchowiak Pontus Suchowiak Arkitekt
pontus.suchowiak@utopia.se
073-656 91 43

Simon Ståhl Simon Ståhl Byggnadsingenjör
simon.stahl@utopia.se
070-230 63 15

Viktor Becker Viktor Becker Arkitekt
viktor.becker@utopia.se
073-74 60 596

Hanna Wahlberg Hanna Wahlberg Planarkitekt
hanna.wahlberg@utopia.se
073 323 14 80

Caroline Mörnås Caroline Mörnås Konceptansvarig
caroline.mornas@utopia.se
073-777 09 11

Linda Bentefour Linda Bentefour Kontorsansvarig
linda.bentefour@utopia.se
072-376 14 47

Annika Lindfors Annika Lindfors Ekonomiansvarig
annika.lindfors@utopia.se
076-111 53 50

Melina Forsslund Melina Forsslund Ekonomiassistent
melina.forsslund@utopia.se
076-554 52 34

Carl Michael Augustsson Carl Michael Augustsson Utopia Projektutveckling
cm@utopia.se
070-544 48 42

Press

Våra pressreleaser och pressbilder hittar du på vår Mynewsdesk-sida. Där kan du också enkelt anmäla dig för att löpande få nyheter om Utopia Arkitekter skickade direkt till dig. För mediaförfrågningar, kontakta Jesper Lövkvist på jesper@utopia.se eller +46 709 15 25 92.